تاریخچه دوربین مداربسته

تاریخچه دوربین مداربسته ، دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها می‌توانند دوربین‌های ویدئویی یا دوربین‌های دیجیتال باشند.

یک مهندس آلمانی به نام والتر بروش مخترع دوربین مداربسته بود.اولین رونمایی از دوربین مدار بسته در اماکن عمومی آمریکا در سال ۱۹۱۳ بود.

تاریخچه

اولین دوربین مدار بسته در سال ۱۹۴۲ توسط ارتش آلمان برای نظارت بر چگونگی شلیک موشک V2 در ایستگاه پرتاب این موشک نصب شد. حدود ۷ سال بعد در آمریکا سیستم‌های مدار بسته تجاری به بازار آمد با نام Vericon و جالب توجه است که استفاده از این دوربین‌ها نیازی به مجوز دولتی نداشته‌است.

اولین دوربین‌های تحت شبکه در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت “Axis” با استفاده از پایه نرم‌افزاری لینوکس (Linux) تولید شد، این دوربین‌ها براساس استانداردهای HTTP و RTSP طراحی گردیده بود و از استانداردهای IP برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات (Data) استفاده می‌کرد. دوربین مداربسته از طریق ثبت اطلاعات تصویری یک محیط امکان پیگیری شخصی یا قضایی پس از وقوع جرم را محیا می کند. امروزه استفاده از تصاویر دوربین های مداربسته در سطح شهر به بخشی از روند پیگیری پلیس و سازمان های امنیتی تبدیل شده. داشتن تصویر از محل وقوع جرم، روند اجرای آن یا افراد متخلف درگیر، امکان پیگیری و جلب مجرمین را به شدت بالا می برد. از منظر قضایی نیز تصویر ضبط شده در دوربین های مداربسته به عنوان یک مدرک کاملا معتبر شناسایی می شود و میتوان به راحتی به آن استناد کرد.

ساختار اصلی دوربین مدار بسته

  • بدنه دوربین:قاب اصلی و قاب پوششی (بیرونی) که نسبت به فضای مورد استفاده آن را انتخاب می‌کنند
  • بخش‌های الکترونیکی دوربین:سنسور، بورد اصلی، کانکتور و بورد تغذیه
  • لنز دوربین: لنز زوم یا موتور دار دوربین مداربسته نوعی از لنز است که امکان تغییر فاصله کانونی و در نتیجه زاویه دید دوربین را از راه دور مهیا می‌کند. این لنزها همچنین معمولاً دارای فوکوس خودکار نیز هستند. در این مطلب با این نوع از لنزها بیشتر آشنا خواهید شد.
  • وظیفه لنز: اندازه چیپ تصویر دوربین‌ها محدود و کوچک است. این موضوع باعث خواهد شد تصویر تشکیل شده بر روی چیپ تصویر بسیار محدود باشد. برای رفع این مشکل باید از وسیله ای برای متمرکز کردن نور بر روی چیپ تصویر استفاده شود. به این وسیله لنز می‌گویند. لنز دوربین‌های مداربسته معمولاً از یک یا چند عدسی تشکیل شده که با توجه به فاصله کانونی، قسمت مشخصی از تصویر رو به رو را بر روی چیپ تصویر ایجاد می‌کنند. هر چه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد تصویر را کمتر متمرکز می‌کند و زاویه دید دوربین کمتر خواهد بود. از طرفی در دو دوربین با لنزهای با فاصله کانونی ثابت دوربینی که چیپ تصویر بزرگ‌تری داشته باشد تصویر را با زاویه بیشتری نشان می‌دهد.

بک آپ گیری یا پشتیبان گیری از تصاویر دوربین های مداربسته 

پشتیبان گیری از تصاویر دوربین های مداربسته یکی از مسائل مهمی است که مشتریان بیش از بقیه قابلیت های دستگاه DVR یا NVR با آن سر و کار دارند. گرچه در دستگاه ها با منوهای  متفاوت پشتیبان گیری به روشهای مختلفی صورت می گیرد اما در این راهنما به صورت عمومی آموزش نحوه بک آپ گیری 

مراحل بک آپ گیری (BACKUP)

۱-  یک فلش با حجم کافی را به پورت USB دستگاه DVR متصل کنید.
وارد منوی دستگاه شده و پس از وارد کردن کلمه عبور وارد قسمت Backup یا export یا پشتیبان گیری شوید.
در این بخش شما به صورت عمومی میتوانید دوربین هایی که می خواهید از آها پشتیبان بگیرید و زمان آن را تعیین کنید. بازه زمانی پشتیبان گیری از طریق مشخص کردن زمان شروع یا start time و زمان پایان یا end time مشخص می شود. این بازه زمانی را با توجه به زمانی که مورد نظر است انتخاب کنید.
پس از انتخاب زمان و دوربین ها روی دکمه Export یا backup پایین صفحه کلیک کنید.
نمایی از فلش شما روی صفحه باز خواهد شد که محل ریختن فایلها را باید روی آن مشخص کنید و تائید کنید.
پس از تائید فایل ها به فلش شما ریخته می شود.

نصاب دوربین مدار بسته

شرکت شبکه گستران مهر نوین با سال ها تجربه در نصب دوربین مدار بسته در مناطق و امکان مختلف در رزومه خود یکی از بهترین شرکت ها در نصب دوربین مداربسته می باشد.

شرکت شبکه گستران مهر نوین ، بهترین شرکت در زمینه فروش دوربین مداربسته و نصب دوربین مداربسته می باشد.

یکی از بهترین کاری که باید برای نصب دوربین مداربسته انجام داد، انتخاب یک نصاب دوربین مداربسته می باشد.

دوربین مداربسته های مختلف با کاربردهای مختلف وجود دارند و در نقاط و مکان های مختلفی نصب شده اند.

چگونه  یک دوربین مداربسته  خوب و با کیفیت تهیه و خریداری کنیم؟

شرکت شبکه گستران مهر نوین، ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین دوربین های مداربسته در کشور می باشد. شما می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری جهت خرید دوربین مداربسته اقدام نمایید.

 

برای مشاهده محصولات کلیک کنید

برای مشاهده محصولات سانترال کلیک کنید.